Jdi na obsah Jdi na menu
 


7.5.2011_III MSC Klubový závod_ranč Orel_Česká Ves v Jeseníkách

8. 5. 2011

1.       III. MSC KLUBOVÝ ZÁVOD a SEMTEX BULL'S CUP aneb víkend nejen pro americké buldogy České Vsi u Jeseníku na ranči Orel

 

 

saloon-1-.jpg

V sobotu jsem se vypravila i přes naražená žebra na coursingový závod , který se konal na ranči Orel u České Vsi v Jeseníkách. Díky tomu, že můj muž řídil a kamarádka Radka, která jela s Belou (českým strakatým psem) také na závody, ho celou cestu bavila, jsme to v pohodě zvládli.

ranch_1-1-.jpgPočasí nám přálo a než nás zavolali na úvodní proslov jsme si ranč prohlédli, zjistili co kde je a byl tu kýžený začátek. Paní Barbora Zdráhalová nás informovala kdo s kým bude běžet, kde se bude běžet a jak bude závod vypadat. Samozřejmě my jako nováčci jsme se hned houfovali u seznamu, kde jsme se snažili pochopit kdy poběžíme a hlavně s kým, abychom si svého „soupeře“ prohledli. Já jsem běžela (tedy Indy, já bych to asi pěkně prohrála), takže teď správně – Indy běžela ve 12 kole s ovčandou, ta se sice na seznámení netvářila moc přátelsky, ale nakonec to holky zvládly a Inďa i když se trochu ztratila, když ji ovčanda předběhla, tak hned tento handicap napravila a do cíle doběhla první a střapec si nenechala vzít.

 

img_8767.jpg

Druhý běh jsme běželi s profíkem, ale tady Inda zúročila zkušenost s prvního běhu a nenechala se předběhnout a do cíle dorazila přímo vleže jen aby ji střapec nikdo nesebral.

Start

 

img_8783-1-.jpg

Cíl

img_8786-1-.jpg

Z druhého běhu jsem byla tak nadšená, že jsem zapomněla i na naražená žebra a užívala si to nádherné vítězství. A to jsem netušila co nás čeká ještě na závěr. Samozřejmě po odběhání se začaly chystat ceny a pak jsme byli svoláni a začalo vyhlašování. Sledovala jsem to jako divák neb jsem zatím nevstřebala pravidla těchto závodů ani jejich posuzování a tak jsem nepředpokládala, že bychom něco mohly vyhrát. Když se dostalo pořadí na feny a amatéry tak na 7. místě skončila Radka s Belou a já jsem byla nadšena, že naše malá výprava si něco odveze. Gratulovala jsem Radce a ta mi říkala, že určitě také něco vyhrajem. Nevěřila jsem tomu, vždyť tam bylo zhruba 40 psů v několika kategoriích a my jsme tu byly poprvé. Když jsem uslyšela jméno své feny v souvislosti s prvním místě v kategorii fena – amatér tak jsem nevěřila vlastním uším, ale byla to pravda – získaly jsme na

III. MSC Klubovém závodě 1. místo v kategorii fena – amatér s PP

img_8804-1-.jpg